twitter-iconyoutube-iconfacebook-icon

דף הבית » שירותי סטודיו » עיצוב אתרים

עיצוב אתרים מקצועי כביטוי ויזואלי וייחודי עבור חברה

עיצוב אתרים - כללי

היום, בעולם המודרני והדינאמי, ישנה חשיבות רבה להעברת מידע באופן מהיר, תמציתי ונגיש בכל רגע, בכל לכל אתר אינטרנט ישנו ייחודיות משלו, כמו חיצוניות של בני אדם. אחד רזה, שני עם אף גדול, אחד לבן, שני אדום, אחד עקשן אחר ביישן ולזה אין סוף תיאורים. אך מייחד את כולם, ובו זמנית מבדיל בניהם הוא המראה החיצוני של כל אחד מהם. כך גם עיצוב אתרים עושה את ההבדלה בין האתרים. אם נרצה להגדיר מה זה עיצוב אתר, אז בהחלט הגדרה נכונה היא - עיצוב אתר אלה הפנים שלך בעולם הגדול של אינפורמציה דיגיטאלית ביקום אינסופי של אינטרנט.

בעזרת כלי שנקרא עיצוב אתרים ניתן לרגש או להרשים, לעצבן או להרגיע, להדגיש או להעלים. שימוש בכלי זה, בידיים מקצועיות, יכולים להפוך את עיצוב האתר לחוויית משתמש בלתי נשכחת, חוויה שתגרום לגולש (משתמש) או לקוח פוטנציאלי ובסופו של דבר לעסק להיות בולט ובלתי נשכח.

עיצוב אתרים מקצועי

לפני לא הרבה זמן, כשתחום עיצוב אתרים עוד היה ב-"חיתולים", יכולנו לראות אתרי אינטרנט מאוד כבדים במשקלם, אם דגש ענק על אפקטים שונים שמעצבים גילו בפוטושופ, "שטיחי" תמונות שהיו מכסים אתרי אינטרנט שלמים על מנת להשיג אפקט של גופן מגניב, ועוד המון דוגמאות נוספות שאין להן סוף. בעצם זאת הייתה עוד במה לביטוי של עיצוב. עיצוב אתר שלא תמיד היה הולם לאתר או יותר היה מגיע מעולם הפרינט (עולם דפוס) שמאפשר ומזמין לעצב עם "אפקטים". אבל כל זאת היה אז....

היום עיצוב אתרים מקבל פאן אחר, פאן חדש, זווית ראייה אחרת. עיצוב אתרים הופך להיות מנחה עיקרי עבור הגולש באופן בו מציגים את העמוד באתר, צבעוניות של אתר אינטרנט, הגשת תכנים, הדגשים שונים ועוד. עיצוב אתרים מקבל פאזה אחרת, פאזה של עיצוב שימושי, עיצוב מכוון, עיצוב שמוביל את הגולש להגיע אל המקום אליו אנו (בעל עסק/בעל אתר) מכוונים - אל מטרתו העיקרית של האתר - למכור.

"למכור" - אין זאת כוונה ישירה, זאת מטפורה, אך בהחלט רצון שלנו להשאיר רושם וחוויה כלשהי (רצוי חיובית) על הגולש. עיצב אתרים מקצועי מתמקד היום בנישה של עיצוב פונקציונאלי ונושא עליו היבט פסיכולוגי שמאפשר לכוון את הגולש אל המטרה העיקרית באתר ומעזרת הכוונה להגיע למכירה. כמו כן צריך לזכור כי עיצוב מקצועי גם נתמך ו-"מתלבש" על דפדפנים שונים ללא פגע באיחוד או מראה החיצוני של עיצוב אתר.

עיצוב אתר ככלי שיווקי

בנוסף ליופי ואסטטיקה עיצוב אתר יכול לשאת על עצמו פונקציה נוספת - שיווקית. עיצוב בפני עצמו כבר נולד להיות שיווקי ועוזר בזמן ה-"המכירה". במקרה של עיצוב אתר- למכור את התוכן שלו לגולש בצורה הכי ייעלה והכי מהירה. עיצוב שווקי לאתר אינטרנט, אין בו מטרה להיות נוצץ או בולט ולהפוך את עיצוב האתר למשהו קיטשי - עיצוב אתר שיווקי הוא נועד לעורר איזשהו רגש, להשאיר טעם טוב בזיכרון של הגולש, להוביל אותו למטרה (לדוגמה הנעה לפעולת יצירת קשר, או חיזוק בהתעניינות במוצר כלשהו וכדומה). וכל זה צריך להתבצע בטווח קצר של 3-6 שניות ראשונות: כניסה, נעילה על המטרה, בול פגיעה.

עיצוב שיווקי עבור אתר אינטרנט זה חלק חשוב בקידום עסק דרך אתר אינטרנט. כדי לבנות (לעצב) עיצוב שיווקי לאתר צריך תכנון נכון של האתר, להציב מטרות ונקודות חשובות לפני בניית אתר. לעבור שלב של אפיון האתר ולבסוף לבנות עיצוב שיווקי לאתר שיתמוך ויחזק את יעוד האתר.

עיצוב אתרים בהתאמה למנועי חיפוש כמו Google

תמיד שואלים שאלה: אם עיצוב אתר לא יפגוע בקידום אתרים, או שכבר מהתחלה מגיעים להחלטה לעשות אתר ללא עיצוב, על מנת לא לפגוע בקידום אתר במנועי חיפוש. עיצוב אתרים בפני עצמו הוא כלי חזק לקידום עסק בהיבט הוויזואלי בתכנון האתר, ובהחלט לא צריך לשכוח שבנות נכון עיצוב אתר זאת משימה חשובה ובהחלט מעשית.

עיצוב אתר שמתאים למנוע חיפוש, אינו אתר דל עיצוב או חסר כלל. גם כשחושבים שאין עיצוב אתר, העיצוב בהחלט מופיע וקיים. אחרת איך בחרו צבעוניות לטקסטים, תפריטים באתר, כפתורים, תמונות, רקע של עמודי האתר וכדומה? חשיבות כאן נופלת על יכולות, ידע המקצועי של מעצב, וניצול נכון של כלי עיצוב, התמקדות והתאמה של עיצוב אתר עבור מנועי חיפוש. ישנם הרבה נקודות חשובות עבור עיצוב אתר עם מטרה זאת, כך לדוגמה עיצוב כותרות על ידי טקסט אמיתי ולא תמונה עם גופן מקסים וצבע זוהר כדוגמה. הגדרה נכונה (עיצוב) של אלמנטים שמרכיבים את עמוד האתר, ועוד רבים אחרים. סטודיו RealDesign בעל ניסיון רב עבור עיצוב אתרים בהתאמה למנועי חיפוש, מציע גם שירות זה כבר בסקיצה הראשונה בזמן עיצוב ובניית אתר.
עיצוב ובניית אתר חברת ADT Ventures


עיצוב ופיתוח אתר עבור מועדון חברת טבורית


עיצוב ופיתוח אתר למועדון VIM


עיצווב אתר מסחרי

עיצוב ובניית אתר עבור חברת חוויה של סיפורמנוע חיפוש Google

לשאלות על עיצוב אתרים ועוד:
 
עצמו את עינכם, דמיינו... וספרו לנו